Kandydat na ukryte ostrze: Monetonożyk

Uwaga: przed lekturą niniejszego wpisu polecam zapoznanie się z artykułem wstępnym

Monetonożyk znalazłem na Aliexpress (linka pod obrazkiem)

Miałem pewne wątpliwości w zakresie funkcjonalności tego nożyka, jednak ciekawość wygrała. Zostałem również pozytywnie zaskoczony!

Parametry techniczne

Monetonożyk stara się udawać monetę o średnicy 40 mm. Dysponuje lekko zakrzywioną krawędzią tnącą o długości 20 mm. Stal – nieznana.

W zamierzeniu producenta nożyk miał być otwierany jednoręcznie, o czym świadczyć może niewielki kołek przy ostrzu. W praktyce jednak, pomimo licznych prób, nie dałem rady otworzyć go w ten sposób.

Blokada ostrza: śladowa. Po pełnym otwarciu mały bolec wskakuje w mikroskopijny otwór (nie dałem rady tego sfotografować, a mechanizm zdradza tylko małe kliknięcie). Trzyma bardzo słabo, ale jest.

Waga: 28 gramów.

Wrażenia z użytkowania

Jednym zdaniem: zaskakująco dobre. Jako backup daje radę: nie uwiera w dłoń, a zadania, które można sensownie wykonać przy pomocy dwudziestu milimetrów krawędzi tnącej – wykonuje.

Zwrócę jednak uwagę, że wygodniej struga się i tnie przy jego pomocy w niebezpiecznym kierunku – do siebie. Jest to odruch, z którym naprawdę należy walczyć w celu uniknięcia wypadku.

Kryteria ukrytego ostrza:

Monetonożyk nie miał problemu z sosenką testową.

Pukle również struga wzorcowo.

Jako coś, co udaje monetę, musi oczywiście dać się zamaskować w portfelu. Bez towarzystwa zwraca uwagę w kieszonce na monety portfela Baribal Vins. Po dołożeniu innych monet kryje się jednak całkiem nieźle. Oczywiście, przeszukanie tej kieszonki od razu pokaże, co w niej jest, jednak komu by się chciało sprawdzać kieszonkę na mało wartościowy bilon?

Czy pojechał do Zony?

Tak, finalnie jako jeden z dwóch.

Otagowano , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *